Ogród

Świąteczne dekoracje do ogrodu

Boże Narodzenie to okres, który obfituje w lampki i świecące ozdoby. Nie ma przecież świąt bez choinki, blasku świec czy zapachu pierników. Nie chcemy jednak tej radości zostawiać tylko wewnątrz domu i często decydujemy się na udekorowanie ogrodu. Stawiamy na gotowe ozdoby albo ami tworzymy piękne rzeczy. Jak stylowo ozdobić ogród na święta?

Kevin sam w domu vibes

Z pewnością nieraz widziałeś ten film. Wszystkie amerykańskie domy toną od światełek i ozdób. Jeżeli jesteś fanem dużej liczby lampek to podpowiadamy jak zrobić właśnie taką dekorację.

Będą Ci potrzebne przede wszystkim lampki, takie do zewnętrznego użytku, wąż świetlny i kreatywna głowa. Jeżeli przed domem masz kilka drzew to koniecznie powieś na nie kilka kompletów lampek. Pamiętaj, by każdy kabel zabezpieczyć odpowiednio przed dostępem wody. Wąż świetlny idealnie sprawdzi się na oknach i filarach. Możesz go powiesić także na dachu. Oświetlona elewacja sprawi, że nikt nie przejdzie obojętnie obok Twojej posesji.

W zasadzie udekorować możesz wszystko. Od drzewcach przez dach aż po płot. Do Ciebie należy decyzja, jak wiele ozdób postawisz. Hitem są także wszelkiego rodzaju laserowe projektory, które wyświetlają na domu różne kombinacje z kolorowych światełek. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez mikołaja w kominie, polecamy dmuchane ozdoby. Bałwany, mikołaje czy renifery wypełnione powietrzem i stojące przed domem już nikogo nie dziwią.

Pracochłonne i stylowe

Mojżesz pokusić się o stworzenie własnych ogrodowych ozdób. Możesz wykonać piękne bombki i powiesić je na drzewka w ogrodzie. Na drzwiach idealnie będzie prezentował się wieniec. Jego wykonanie nie jest trudne. Wystarczy, że przyniesiesz kilka gałązek drzewa iglastego i na stelażu z drutu zaczniesz je układać w okrąg. Owijaj je cienkim drucikiem i dokładaj gałązek wedle upodobań. Na koniec możesz przykleić klejem na gorąco różnego rodzaju ozdoby. Dobrym patentem jest też owinięcie go dookoła lampkami o ciepłej barwie. Na koniec wieszamy go na drzwiach za pomocą grubej wstążki w kolorze czerwonym tworząc dużą kokardę.

Okna od zewnątrz możesz udekorować dookoła łańcuchem imitującym choinkowe igły i na to zawiesić światełka. Jeżeli jesteś fanem romantycznych dekoracji to świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju lampiony czy świeczniki. Parapet od zewnętrznej strony możesz spryskać sztucznym śniegiem i na niego położyć kilka latarni z zapalonymi świeczkami. Kiedy zapadnie zmrok odbijające się w szybach światełka nadadzą niepowtarzalnego klimatu.

Szopka

Niektórzy co roku decydują się na zrobienie autorskiej szopki w ogrodzie. Z drewna tworzymy stelaż. Z zaprzyjaźnionego gospodarstwa możesz wziąć słomę i wyłożyć nią dół stajenki. Możesz postawić na figurki ceramiczne i poustawiać je wedle uznania. Jeżeli jednak nie masz czasu na szukanie to w prosty sposób stworzysz symboliczne postacie za pomocą farb i twardego brystolu. Tułów będzie stanowił stożek dowolnej wielkości. Do tego doczepiamy głowy i malujemy według uznania. Anioły mogą zostać białe, Maryja niebieska a Józef zielony. Zwierzęta możesz wykonać analogicznie, łącząc dwa stożki ze sobotą podstawami i dodając nogi.

Drewno

Wydawać by się mogło, że drewniane ozdoby nie są stylowe tylko toporne. Wcale nie musi tak być! Bałwanki wykonane z drewnianych pierścieni są świetnym pomysłem na dekorację do ogrodu. Można je postawić przed wejściem i dodać im stylowy szalik. Ze sklejki możesz także wykonać renifera czy mikołaja. Stawiając je w dowolnym miejscu zyskasz piękną ozdobę, której każdy odwiedzający będzie Ci zazdrościł.

Ozdabiając ogród możesz dać popłynąć fantazji. Lampki czy dmuchane postacie to już klasyk. Innym pomysłem są wszelkiej maści dekoracje świetlne zrobione z węża świetlnego. Dostępne są w różnych sklepach budowlanych czy internecie. Stawiasz renifera z saniami, podłączasz do prądu i szybkie podrasowanie klimatu gotowe. Czasami wystarczy tylko kilka chwil, by Twój ogród zmienił się w prawdziwie świąteczne miejsce. Zainspiruj się i udekoruj go po swojemu.