Ogród

Praktyczne gadżety do ogrodu

Technologia stale się rozwija, a rynek mknie do przodu. Każdego dnia słyszymy o gadżetach, które ułatwiają życie w różnych jego dziedzinach. Skoro mamy samojeżdżące odkurzacze i ogrzewanie, które nie wymaga grzejników to dlaczego nie ułatwić sobie pracy w ogrodzie? Oto kilka sprawdzonych gadżetów, które przydadzą Ci się podczas porządków wokół domu.

Wertykulator elektryczny

Idealny na jesień i wiosnę. Wyglądem przypomina kosiarkę, ale tak naprawdę zbiera liście. Szybko i sprawnie zbierzesz i napowietrzysz glebę. Możesz wybrać elektryczny albo ręczny. Dzięki temu świetnie ożywisz go i przygotujesz pod dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Robot koszący

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu ani ochoty na koszenie trawnika. Wystarczy położyć go na trawie i załączyć. Urządzenie można sterować z poziomu  aplikacji. Ma wbudowany alarm wysyła ostrzeżenie, że kosiarka napotkała jakiś problem. Wjedzie wszędzie i dokładnie przytnie każdy trawnik. Koszt tego urządzenia jest dosyć wysoki, ale komfort jaki Ci się trafi jest niedopisania.

Barek ogrodowy

To gadżet dla fanów letnich imprez. Otwierany, praktyczny barek sprawi, że już nie trzeba będzie biegać do lodówki po napoje. Z wyglądu przypomina zwykły stolik. Po wysunięciu górnej części ujawnia nam się pojemnik do którego wsypujemy lód i wkładamy napoje. Po roztopieniu się lodu można łatwo spuścić wodę dzięki specjalnemu zaworowi i ponownie napełnić pojemnik lodem. Na górną część można postawić już schłodzone butelki czy szklanki. Gadżet wprost idealny na garden party czy kameralny grill. Zimą możesz go postawić w domu. Cena takiej wygody to koło 200 zł.

Podświetlane donice

Kwiaty i krzewy w donicach nie muszą być nudne. Pomyśl o donicach podświetlanych. Jeżeli postawisz je wzdłuż ścieżki bądź chodnika to idealnie sprawdzą się jako oświetlenie. Podkreślą lekkość przestrzeni i wyeksponują rośliny. Możesz je postawić także na tarasie, balkonie czy nawet w salonie.

Pływająca kanapa

To propozycja dla tych, którzy mają basen. Dmuchana sofa wykonana z wytrzymałego PCV jest odporna na przekłucia i promieniowanie UV. Ma oparcie a do zestawu są dołączone poduszki. Siedzisko jest pokryte materiałem, który zapewnia komfort siedzenia. To idealna opcja na relaks w basenie bez konieczności wskakiwania do wody. Zaryzykujesz położenie się w ubraniu?

Wodna miotła

To urządzenie, które idealnie sprawdzi się do czyszczenia chodników i podjazdów. Z wyglądu przypomina miotłę. Zamiast włosia ma kilka dysz, z których pod ciśnieniem płynie woda. Idealnie czyści zabrudzenia i zastępuje tradycyjny wąż ogrodowy.

Dzięki tym gadżetom Twoja praca w ogrodzie stanie się dużo łatwiejsza. Już nie musisz martwić się, że ze wszystkim zostajesz sam. Liście nie są już problemem, a zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na relaks i odpoczynek w uporządkowanym ogrodzie.