Garden Party

Jakie gadżety pomogą zaplanować energetyzujące garden party?

Jeśli w planach masz garden party, przede wszystkim zacznij od uporządkowania swojego ogrodu. Sięgnij po grabie i wyczesz swoje podwórko tak, by goście nie musieli co chwilę czuć uciskających w buty korzeni i gałęzi. Skorzystaj z nożyc do żywopłotu i podetnij wystające suche gałęzie swoich ozdobnych krzewów. Oczyść oczko wodne i uporządkuj taras. Zbliża się odwilż, więc nie czekaj dłużej i zaplanuj garden party z tymi kilkoma funkcjonalnymi gadżetami!

Nastrój zbudujesz nie tylko światłem

Nieoczywistą propozycją, która możesz zastosować w swoim ogrodzie podczas garden party jest pilot bluetooth. Dzięki niemu możesz sterować nie tylko oświetleniem, ale też muzyczną playlistą, zapewniając sobie i gościom szybko dostęp do ulubionych kawałków.

A skoro już o muzyce mowa, warto byłoby zainwestować w zestaw głośników, który umożliwiłby jeszcze lepszą zabawę. Po wspólnie spędzonym czasie przy grillowanym jedzeniu, możecie ruszyć do tańca, włączając odpowiednie melodie dzięki nowoczesnemu zestawowi Hi-Fi.

Chcesz iść z duchem czasu? Urządź w ogrodzie silent disco. Każdej z zaproszonych osób wystarczy para słuchawek i chęć do spróbowania czegoś nowego. W pobliżu możesz ustawić stolik z napojami i przekąskami, by każdy w razie potrzeby mógł odpocząć.

A może warto jednak dodatkowo rozświetlić wieczór?

Świeczki i przytłumione wieczorne światło sprzyjają raczej spotkaniu towarzyskiemu, niż energetycznemu garden party. Warto zatem udekorować przestrzeń nie tylko lampionami, ale też rozwiesić sznury lamp i powbijać w ziemię lampy solarne.

Instalacja oświetlenia jest niezwykle istotna – właściwie rozmieszczona i dostosowana do warunków może pobudzać albo usypiać. Planując pierwszy cieplejszy wieczór możesz urządzić imprezę tematyczną. Do tego przydać Ci się mogą reflektory z kolorowymi szkłami lub kule świetlne emitujące stosowne światło. Wykorzystaj je do tego, by stworzyć atmosferę jak z „Gorączki sobotniej nocy”! 

Zastawa – jakie wybrać naczynia?

Przede wszystkim – funkcjonalne. Dlatego właśnie najbardziej przydadzą Ci się papierowe kubeczki i talerze. Są one nie tylko tanie, ale też nie wymagają od Ciebie spędzenia długich godzin po imprezie na zmywaniu lub układaniu brudnych naczyń w zmywarce. Na koniec potańcówki możesz je zwyczajnie zebrać do worka na śmieci i spokojnie wyrzucić.

Jedynym wyjątkiem mogą być naczynia do serwowania przekąsek – żadnych tłustych dań, a jedynie lekkich deserów, oraz kieliszki. Picie alkoholu rządzi się w końcu własnymi prawami – szkło musi być, zwłaszcza gdy mowa o winie. Warto zainwestować w kilka kubełków na lód – dodanie go do drinków ugasi pragnienie niejednego tancerza.

Przepisy tematyczne? Czemu nie!

Planując imprezę często zastanawiasz się, czy nie lepiej byłoby najpierw usiąść na krótkim poczęstunku i dopiero po chwili zaprosić wszystkich do zabawy. Znacznie lepszym wyjściem jest przygotowanie kilku zestawów przekąsek. Dobrze sprawdzą się zatem lekkie sałatki skropione dressingiem, ale też pokrojone owoce, warzywa czy paszteciki.

Jeśli jednak postawisz na jeden temat przewodni ogrodowej imprezy, postaraj się o spójność dekoracji i jedzenia. Przykładowo, podczas imprezy z okazji Halloween, oprócz umieszczenia w ogrodzie pomarańczowych pękatych dyni i zwisających z dachu pająków, przygotuj do jedzenia dyniowe ciasteczka i krwawe jabłka.

Efekty specjalne i dekoracje

Dekoracje mogą jednak być dobrane nie tylko tematycznie, a zostać wybrane w oparciu o uniwersalne standardy. Z pewnością inwestując w cotton balls uda Ci się wprowadzić wymarzony, walentynkowy nastój – nie zapomnij wtedy jednak o czerwonym ilu różowym oświetleniu. Z kolei zapraszając gości na letnia imprezę, rozwieś na tarasie girlandy i ozdób nimi altankę. Uniwersalne wzory lub stonowane kolory – do Ciebie należy decyzja.

Jeśli chcesz zbudować iście szampańską atmosferę możesz zainwestować w suchy lód lub wytwornicę dymu. Mgła spowijająca wszystkich gości i stosowna muzyka z pewnością sprawi, że garden party zostanie na długo zapamiętane. Innym pomysłem jest skorzystanie z dziecięcych maszyn do baniek. Będą one pasowały zwłaszcza do imprez romantycznych i letnich – obudzą w gościach poczucie lekkości i być może rozbawią was wszystkich tak, jak dzieci!