Garden Party

Jak zorganizować garden party?

Środek lata, słoneczne popołudnie i grono najbliższych znajomych. Brzmi jak spełnienie marzeń, prawda? Jednak warto pamiętać, że do każdego przyjęcia, również tego ogrodowego, warto się odpowiednio przygotować. W związku z tym stworzyliśmy krótki poradnik, który sprawi, że każde zorganizowane przez Ciebie przyjęcie będzie jeszcze bardziej efektowne.

Odpowiednie miejsce

Być może brzmi to ja największa oczywistość, jednak podczas organizowania przyjęcia na świeżym powietrzu warto dość dokładnie przeanalizować kwestie usadzenia naszych gości. Pamiętaj, by zapewnić im odpowiednią osłonę od słońca za pomocą parasola bądź po prostu pobliskiego drzewa. Jeśli planujesz urządzić swoje przyjęcie w altance, wówczas warto zainwestować w odpowiednie rolety, które zapewnią gościom odpowiedni komfort.

Dekoracje

W przypadku przyjęcia w plenerze możemy naprawdę popłynąć w kwestii ozdób oraz dekoracji. Aby stworzyć odpowiedni klimat, zdecyduj się na kolorowe obrusy oraz serwetki. Intensywne barwy robią naprawdę świetne wrażenie na tle zielonego ogrodu, dlatego możesz dodać kilka kolorowych poduszek, które sprawdzą się również w roli siedzisk czy puf. Poza tym nie zapomnij o lampionach, które wieczorem pomogą zbudować odpowiedni klimat. Jeśli planujecie nieco dłuższe posiedzenie, pomyśl o zapewnieniu miękkich koców, które podczas chłodnych wieczorów staną się niezbędnym dodatkiem.

Potrawy małe i duże

Jedną z najważniejszych atrakcji podczas każdego spotkania jest oferowane jedzenie. Podczas przyjęcia na świeżym powietrzu warto dopasować podawane potrawy do zewnętrznej aury. W tym celu skup się na tym, by serwowane jedzenie kusiło już samym wyglądem. W końcu lato to czas, kiedy wszystkie najsmaczniejsze warzywa są powszechnie dostępne. Postaw przede wszystkim na skrapiane oliwą sałatki oraz kolorowe koktajle. Podczas upalnej pogody lepiej unikaj ciężkich potraw i sosów. W funkcji niezobowiązujących przekąsek świetnie sprawdzą się różnego rodzaju deski z serami czy wędlinami. Nie zapomnij również o owocach, które świetnie sprawdzą się nie tylko w roli przekąski, ale i ozdoby.

Wrzuć coś na ruszt

Jak powszechnie wiadomo, nie tylko owocami i warzywami człowiek żyje. Jednym z niezbędnych elementów każdego ogrodowego przyjęcia jest grill. Obecnie rynek oferuje nam naprawdę szeroki wybór urządzeń, które z łatwością dopasujesz do swoich wymagań. Najtańszą oraz najbardziej tradycyjną opcją będzie grill węglowy, który doda naszym potrawom charakterystycznego smaku. Natomiast dla osób, które grillują znacznie częściej, szczególnie polecamy grille elektryczne bądź gazowe, które w ekspresowym tempie przygotują wszystkie potrawy oraz są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu.

Przygotowanie idealne ogrodowego przyjęcia to przedsięwzięcie, które bardzo przypomina tradycyjne spotkania w domu. Jednak warto pamiętać o tym, że w tym dniu najważniejsi są nasi goście, a nie wyłącznie serwowane jedzenie czy aranżacja.