Ogród

Jak zaprojektować strefę relaksu?

Dla wielu z nas ogród to przede wszystkim miejsce popołudniowego relaksu oraz wypoczynku. W związku z tym podczas aranżowania tej przestrzeni warto pomyśleć o wydzieleniu strefy, która posłuży nam wyłącznie do odstresowania się. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, które pomogą Ci w osiągnięciu tego celu.

Wybierz miejsce

Być może brzmi to jak największa oczywistość, ale w tym przypadku miejsce odgrywa kluczową rolę. Znajdź przestrzeń, która znajduje się z dala od zgiełku i pozwoli Ci na całkowity relaks. W związku z tym poszukaj fragmentu, który znajduje się z dala od placu zabaw dla dzieci, czy szopy ze sprzętem. W końcu nikt nie lubi, gdy ktoś przeszkadza mu podczas wypoczynku.

Stwórz ramy

Jeśli żyjesz pomiędzy sąsiadami, warto zadbać o to, by w mniej lub bardziej subtelny sposób, zadbać o swoją prywatność. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju płoty oraz osłony. Klasyczne ogrodzenie lub płot poza prywatnością zapewni Ci również dostęp do cienia oraz bezpieczeństwo – zwłaszcza gdy masz małe dzieci lub zwierzę. Natomiast jeśli wolisz bardziej naturalną ramę, możesz postawić na tradycyjny żywopłot bądź gęste drzewka.

Zadbaj o podłoże

Dobrze, by wyznaczona przez Ciebie strefa relaksu odznaczała się również funkcjonalnością. W związku z tym zainwestuj w utwardzone podłoże. Dzięki temu nie tylko zwiększysz swój komfort, ale również zapewnisz sobie dodatkowe miejsce do przyjmowania gości. Szczególnie polecamy klasyczne utwardzenia z kostki brukowej lub nieco bardziej oryginalną drewnianą podłogę.

Wyposażenie małe i duże

Poza piękną i relaksującą przestrzenią ogromną rolę odgrywają również meble. Warto zdecydować się na modele z dużymi, miękkimi poduszkami, które świetnie sprawdzą się w funkcji wypoczynkowej. Poza tym dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Postaw przede wszystkim na tworzywa odporne na zmienne warunki atmosferyczne takie jak rattan czy technorattan. Dzięki temu unikniesz nerwowego przenoszenia mebli podczas każdego deszczu. Pamiętaj, że meble to nie tylko krzesła i fotele, ale również stoły. Wybierz model, który pomieści wszystkie przygotowane potrawy oraz będzie stanowił stabilne podparcie dla naszej popołudniowej kawy.

Dekoracje

Jeśli kupiłeś już idealne meble, warto pomyśleć nad ozdobami. Być może dla wielu osób jest to zbędna fanaberia, jednak to właśnie dodatki sprawiają, że ogród zyskuje indywidualnego charakteru. Poza tym inwestując w dodatki takie jak huśtawka czy hamak zyskujemy dodatkowe miejsce do odpoczynku.

Jak widać, organizacja strefy relaksu w ogrodzie niewiele różni się od projektowania salonu wewnątrz naszego domu. Pamiętaj, by inwestować w wysokiej jakości wyposażenie, które nie tylko wpłynie na Twój komfort, ale również pozwoli Ci cieszyć się pięknymi meblami przez długie lata.